Крути: подвиг і трагедія

Дата: 29.01.2020 16:43

Сьогодні, 29 січня, виповнюється 102 роки, як українські студенти-вояки у бою під Крутами ціною власного життя зупинили переважаючого за чисельністю та озброєнням ворога – більшовицьку армію, яка фактично наступала на українську державність.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму та жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Водночас радянське керівництво всіляко намагалося приховати обставини трагедії.

У Щирецькій ЗОШ №2 І-ІІІ ст. з метою вшанування пам’яті героїв Крут класними керівниками були проведені відповідні виховні години та бесіди з учнями. Під керівництвом вчителя історії Косилович О.О. відбувся перегляд художнього фільму «Крути 1918», реж. О.Шапарєва. Педагогічний колектив та учні глибоко перейнялися трагізмом ситуації. Діти усвідомили, що герої – юнаки у фільмі стали прототипами сучасних національних героїв. Кожен зрозумів, що відстоювання власних переконань – це гідна справа кожної людини!

Кошівка У.Б., заступник директора з виховної роботи

Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів