Світ бджільництва

Дата: 07.06.2019 10:41

Шкільні екскурсії — чудова можливість дізнатися багато нового і цікавого про  країну, в якій ви живете та про навколишній світ з його мешканцями. Це — спілкування з однокласниками і друзями в невимушеній обстановці, коли є можливість проявити самостійність далеко від дому, батьків. Шкільні екскурсії — це ті події, які пізніше згадуються все життя.

Цікавою  і  змістовною  була екскурсія  у «Світ Бджільництва» для школярів 4- х класів Щирецької ЗОШ №2 І–ІІІ ст., яку організували  класні керівники Кузь О.Ф. та Микитка С.А. Учні мали можливість дізнатись про бджіл і звідки береться мед, приміряти захисний одяг  пасічника, посмакувати чаєм з медом та печивом, поглянути на справжніх бджіл і дізнатись, що робити при ужалені бджолами. А також, школярі відвідали майстер-клас з виготовлення воскових свічок.

А звідки взялася бджілка?

Була собі раз дуже гарна дівчина, що надзвичайно гарно шила, вишивала, мережила й ткала. Дуже-дуже пильна та охоча до роботи була. Днями й ночами тільки шила й вишивала. А найбільше за все любила вишивати квіти усякі: маки, фіалки, рожі і бузок та інші. Але захворіла та працьовита дівчинка і довелося їй умирати.

Дуже плакала вона і, дивлячись на свої вишиванки, говорила до своєї зажуреної матінки:

- Нічого мені так не жаль лишати на білому світі, як ті вишиванки, що я їх ще не докінчила.

А мати просила Бога:

- Господи, змилуйся!

І з'явився Ангел небесний у хатині та й каже:

- Ти вже не будеш, дівчино, вишивати, бо така воля Господня. Але й не вмреш. Тільки  малою комашкою станеш, такою пильною і працьовитою, як ти була. Бджілкою станеш! Замість голки хоботок виросте з твоїх усточок, а замість рук - крильця легенькі дістанеш. І будеш по квітках літати, бо ти їх любила вишивати. І будеш з них хоботком мед солодкий випивати та у воскові комірки складати, що їх сама собі збудуєш. І будеш так робити на славу Божу і на добро та потіху людям на віки вічні.

Ось чому бджілки такі пильні і працьовиті, бо вони наслідниці тої першої бджілки, що з дівчинки за волею Бога походять.