«Неосяжна моя, Україно!»

Дата: 24.01.2019 11:16

Щороку  22-го січня у Дмитрівській ЗОШ І-ІІ ступенів святкують День Соборності України. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 100 років тому, у 1919 році.  Це було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ -  ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

З метою поглиблення знань учнів про історію, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму було проведено ряд заходів до Дня Соборності України, а саме:

-загальношкільну лінійку для учнів 5 – 9 класів «Неосяжна моя Україно!»

- виховні години: «Україна – держава соборна, одна на всіх, як оберіг»;

-книжкова тематична виставка в шкільній бібліотеці “Соборна Україна: від ідеї до життя”;

-конкурс малюнків «Соборна Україна–  це значить, що наша Держава – єдина!»;

-фотоколаж «Я люблю Україну»;

-випуск стіннівок «Україна – соборна, незалежна держава»;

ворчий конкурс «Шлях України до возз′єднання»;

-покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку.

Вчителем історії, Кунцем В. Я., було проведено інформаційний урок з нагоди свята, де використовувались мультимедійні засоби. Учні школи переглянули  фільми: «Акт злуки УНР та ЗУНР», «День Соборності і Свободи України» та «Акт Злуки 22 січня 1919».

Історична пам’ять – святиня народу, нації. У кожного народу є сторінки історії, які не можуть і не повинні  бути забуті.

Учні школи впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

Звіт підготувала педагог-організатор Гейник Н. І.