"С В І Т Л О "П Р О С В І Т И" у Дмитрівській ЗОШ І-ІІ ст.

Дата: 04.12.2018 09:51

«Наука і пізнання – це найбільша  сила народів»

Митрополит Андрей Шептицький

28 листопада 2018 року учні 6 -7 класів Дмитрівської  ЗОШ І-ІІ ст. підготували літературно-історичний захід "Світло "Просвіти", з нагоди 150-річчя з дня заснування українського культурно-освітнього товариства  "Просвіта".

Ведучі свята, учениці 7 класу Мандзій Олена та Тіцька Олена, розповіли  про заслужених українських політичних, громадських та культурних діячів,  які доклали багато зусиль для створення товариства "Просвіта".

"Просвіта" – це перший сівач, що почав засівати запустілу народну ниву зерном освіти і відкрив перед народом храм культури і науки. Ця громадська організація утворена 8 грудня 1868 року у Львові. Очолив її відомий громадський діяч Анато?ль Вахня?нин, з метою культурного розвитку, консолідації народної спільноти та піднесення національної свідомості українського народу. «Просвіта» поширила діяльність на всі українські землі (найпотужніші мережі — у Галичині, на Буковині, Поділлі, Київщині, Волині, у Закарпатській Україні). Товариство відкривало бібліотеки, друкарні, книгарні, народні театри, кінотеатри, музеї, здійснювало постановку спектаклів на українську тематику, відзначення ювілеїв відомих українських діячів, визначних подій національного значення, організацію публічних читань, упорядкування українських шкіл.

Зі сцени звучали вірші Т. Г. Шевченка, К. Малицької, В. Щурата,  Ю. Федьковича, продекламовані учнями 7 класу. Урочисто звучав духовний гімн України "Боже великий, єдиний " О. Кониського та гімн Українських січових стрільців "Ой у лузі червона калина похилилася" Г. Труха у виконанні учнів 6 класу.

Актуальними є слова, якими ведучі завершили захід: "Промовляємо до

тебе, дорога наша молоде, і до тебе, український народе: "Твори, плекай і

обороняй свою самостійну думку, ідею!"

Л.Шулим,

вчитель Дмитрівської ЗОШ І-ІІ ст.